Meilės paieškos

Pernai gimimo dienos proga nuo kolegės gavau dovanų meilenio svogūną, tokį gražiai suvaškuotą, kurį reikia pasidėti ir nieko nedarant laukti, kol jis pražys. Ir jis pražydo net trim stiebais ryškių raudonų žiedų. Taip mano “noriu pabandyti daugiau” sąraše atsirado meileniai. Pavasario pradžioje, Olandijoje užsakinėdama jurginų gumbus užmačiau, kad tame pačiame puslapyje yra ir visai nemažas meilenių ir amarilių katalogas. Tik kad ta palangė, kad ją kur, per trumpa. Tad po dviejų dienų kančių ir dūsavimų bandant išsirinkti tą patį ypatingiausią, į pirkinių krepšelį nukeliavo viena vienintelė veislė.

Siuntinys atkeliavo, tačiau vietoje planuoto vieno svogūno, jame buvo du ir dar ranka rašytas laiškelis: “Atsiprašome, bet jūsų išsirinktos veislės svogūnėliai mums pasirodė nepakankamai geros kokybės, todėl mes jums grąžinome pinigus, o kompensacijai įdedame dvi kitas veisles“. Štai va toks tas tikrų augalų entuziastų verslumas. Net ir Olandijoje.

Porą savaičių šiltai pakeliavę svogūnai jau buvo rimtai susiruošę žydėti, tad liko tik kuo greičiau juos sodinti, laukti ir džiaugtis. Pirmoji pražydo ‘Arctic nymph’. Pati niekada nebūčiau pasirinkus pilnavidurės veislės. Bet, kaip sakoma, dovanotam arkliui į dantis nežiūri. Na, o tiesą pasakius, kai pažiūri, tai visai ir gražu 🙂 Tik palangę reikės ilginti.

Hippeastrum ‘Arctic nymph’
Hippeastrum ‘Arctic nymph’
Hippeastrum ‘Ambiance’
Hippeastrum ‘Ambiance’

2 Comments Add yours

  1. Kristina says:

    Sveiki, gal galite pasidalinti šiuo puslapiu, kuris taip atsakingai žiūri į savo svogūnėlius?

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *