Penkiasdešimt “rožinių” atspalvių

Na, gerai, ne visai penkiasdešimt. Bet norėjau parodyti, kokios gražios ir spalvingos gali būti rožės net nežydėdamos. Sprogstančių lapelių spalvų spektras nuo gaivios žalios iki sodrios purpurinės. Vieni lapeliai skleidžiasi lyg mažos vėduoklės, kiti puošiasi ryškiais krašteliais, treti pastelinėmis lapų nugarėlėmis. Dviejų visiškai vienodų rožių neradau, tačiau galiausiai pasidaviau fotografuodama, nes supratau, kad paskui nuotraukose jau nebeatrinksiu, kuris kadras kuriai rožei priklauso. Tad tiesiog gabalėlis pavasarinės rožinės vaivorykštės.

Rosa ‘Martin Frobisher’ išsiskiria raudonais stiebais ir gofruotais jaunais lapeliais
Rosa ‘Aisha’ spindi rausvais lapų koteliais
Rosa ‘Fruhlingsgold’ žydės geltonais žiedais, tačiau pavasario auksas spindi ir jaunuose lapeliuose
Rosa ‘Thérèse Bugnet’ spindi ryškiai raudonais stiebais ir šviesia žaluma
Rosa ‘Christine Hélene’ žalius grakščius lapelius derina su rausvais apvadais ir rožiniais koteliais
Rosa ‘Lady of Shalott’ žydės oranžiniais žiedais, panašiais tonais spindi ir besiskleidžiantys lapeliai
Ypatinga pastelė ir švelnumas. Rosa ‘The Albrighton Rambler’
Labai ryškios gražuolės yra Rosa persica hibridai. Žaliai raudonas ‘Chewrocko’
Rosa persica hibridas ‘For Your Eyes Only’
Rosa ‘Marie Pavic’ visus metus išsiskiria ryškiais stiebais ir lapkočiais. Pavasariniai lapeliai mirga įvairiais tonais.
Na ir absoliuti spalvos čempionė Rosa ‘Orange Meilove’. Kuklumas šiai rožei nebūdingas jokiu metų laiku 🙂

3 Comments Add yours

 1. Elena says:

  Jau seniai seku jūsų įrašus. Viena iš priežasčių – nepaprasto grožio nuotraukos. Vis pasvarstau, ar jūsų tiesioginis darbas yra fotografavimas?
  O dabar po ne vienų metų svarstymo renkuosi fotoaparatą. Ar galėčiau pasiteirauti, kokį aparatą ir kokį/kokius objektyvus jūs naudojate?
  Būčiau labai dėkinga už atsakymą.

  1. Aistė Pranckevičienė says:

   Laba diena, Elena. Ačiū už komplimentus. Ne, aš nesu fotografė, mano darbas apskirtai nieko bendro su menais neturi. Ir apie fotoaparatus aš tikrai mažai išmanau. Kažkada vyras išrinko, tai naudoju; kol veikia, į kitus nesidairau (čia galioja tiek vyrui, tiek fotoaparatui :)). Mano fotoaparatas Canon EOS 70D. Augalų fotografavimui mano pagrindiniai objektyvai yra Canon EF 24-70mm f/2.8 L II-USM ir Canon EF 100mm f/2.8 USM Macro. Kartais dar naudoju seną rankinį Helios 44M-7.

 2. Elena says:

  Labai ačiū! Canonas – mano meilė, dar iš juostinių laikų. Dairausi į Canon Eos R. O dabar, po jūsų atsakymo, dar labiau džiaugiuosi savo pasirinkimu.
  Ir dar labiau džiaugiuosi, kad jūs, neturėdama nieko bendro su menais, kuriate tokį nuostabų meną. Karts nuo karto atsidarau jūsų nuotraukas vien pasidžiaugti – iškart pakelia nuotaiką.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *