Varinės triūbos

Esu iš tos nedidelės dalies žmonių, kuriems labai patinka geltonos ir oranžinės gėlės. Geltoni žiedai yra tikras energijos užtaisas, švytintis iš toli, o oranžiniai tonai turi jaukios ramios šilumos. Rinkdama gėles dovanoti dažnai turiu save stabdyti, nes kai kurie žmonės turi visokiausių prietarų, susijusių, pavyzdžiui, su geltonomis ar oranžinėmis rožėmis, kurios man kaip tyčia, dažniausiai būna gražiausios. Laimei, savame kieme jokie prietarai negalioja ir aš kiekvienais metais į pirkinių krepšelį įsidedu vieną ar kitą ryškiau ar švelniau oranžinį “augintinį”. Šie metai buvo turtingi oranžinių tulpių, o didžiausias atradimas, ne šiaip oranžiniai, o sodrūs, variniai tonai. Jei atvirai, tai beveik nepadoriai gražu, bet aišku, kiekvienam savi fetišai 🙂

Topų topas yra tulpės “Brownie”, kurias užsakinėdama netyčia į krepšelį įsidėjau ne vieną, o dvi pakuotes. Klaidą pamačiau tik patvirtinusi užsakymą. Tačiau dabar turiu tikrai gražų ir išpildytą vieną iš savo rožynų. Variniai “Brownie” žiedai puikiai dera su jauna rožių lapija. Kompaniją papildo švelniai persikiniai hiacintai “Gipsy Queen”, kurie “dirba” jau ne vieną savaitę, ir poetiniai narcizai “Actaea’, kurių tamsiai oranžiniai taurelės apvadai atkartoja “Brownie” atspalvius.

Tulipa ‘Brownie’, Hyacinthus ‘Gipsy Queen’
Narcissus ‘Actaea’
Hyacinthus ‘Gipsy Queen’

Tulpės ‘Le Belle Epoque’ labai panašios, tačiau šiek tiek subtilesnės ir švelnesnės, vos vos mažiau pilnavidurės, tačiau labai gražiai senstančios, lyg nužengusios iš vintažinės nuotraukos.

Tulipa ‘La Belle Epoque’
Tulipa ‘La Belle Epoque’

“Sensual Touch” tikra priešingybė subtiliai “La Belle Epoque” – ryški, oranžinė, labai pilnavidurė ir dar šerkšnota. Grynas rokokas, kai visko daug ir dar daugiau. Man daugoka, neįsivaizduoju gėlyno viso užsodinto tokiais žiedais. Tačiau turiu šias tulpes jau ne vienerius metus ir jos nepersodinamos patikimai grįžta, kas gana reta tokio tipo tulpėms.

Tulipa ‘Sensual Touch’
Tulipa ‘Sensual Touch’
Tulipa ‘Sensual Touch’

Man labai gražios klasikinės ir elegantiškos tulpės “Muvota”, kuriose sodrus vario apvadas dera su tamsiai purpuriniu žiedu. Žiedui senstant variniai tonai blykšta, bet tai tikrai nėra trūkumas.

Tulipa ‘Muvota’

Ankstyvos, didžiulės ir labai patikimos “Apricot Impression” ir “Salmon Impression”. Pradedant žydėti abi tulpės gana panašios, tačiau sensta skirtingai. “Salmon Impression” blykšta ir tampa rausva, tuo tarpu “Apricot Impression” išlieka labai ryški, o raudoni atspalviai net šiek tiek paryškėja. Tikri gėlyno žibintai.

Tulipa ‘Salmon Impression’
Tulipa ‘Apricot Impression’

Šiuo metu jau beveik nužydėjusios daugiažiedės botaninės tulpės ‘Shogun’ (Tulipa praestans), išsiskyrė ramia, prigesinta oranžine spalva ir grakščia žiedo forma. Įspūdingai atrodo, kai vienu metu išsiskleidžia visi ant stiebo esantys žiedai.

Tulipa praestans ‘Shogun’

Ir nors tulpių sezonas jau verčiasi į antrąją pusę, vis dar yra ko laukti. Tulpė “Copper Image’ vis dar kaupiasi savo žydėjimui ir ruošiasi konkuruoti su rožėmis. Taigi, laukite tęsinio.

Tulipa ‘Copper Image’
Tulipa ‘Copper Image’

2 Comments Add yours

  1. Jurgita says:

    Kur perkate tulpes?

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *